Евакуатор як окремий вид спецтехніки

Евакуатор є одним з видів спецтехніки, призначеної для перевезення тих транспортних засобів, які не можуть самостійно пересуватися (наприклад, після серйозної дорожньо-транспортної пригоди або в результаті поломки). Іноді послуги автоевакуатора потрібні для доставки на робочий об'єкт важкої гусеничної спецтехніки.

Основні види сучасних евакуаторів

Фахівці поділяють евакуатори на 2 групи:

  • Легкі, розраховані на перевезення вантажів вагою до 3-х тонн;
  • «Важковаговики» - вантажні моделі, призначені для перевезень вантажів вагою понад 3-х тонн.

Особливості конструкції евакуаторів

Евакуатор представляє собою платформу, розташовану на вантажних шасі, оснащену спеціальними пристосуваннями - гідравлічною лебідкою або підйомником. Платформа може бути суцільною (нерухомою) і ламаною (розсувною), що дозволяє перевозити габаритні автомобілі.

Залежно від технічного оснащення евакуатори поділяються на:

  • спецтехніку з лебедочним гідравлічним устаткуванням;
  • спецтехніку, обладнану краном-маніпулятором.

Зазвичай лебедочне обладнання розраховане на тягову силу до 5 тонн, правда, є евакуатори, здатні розвивати її до 30 тонн. Кран-маніпулятор, який об'єднує в собі основні риси крана і гідравлічного маніпулятора одночасно, здатний здійснити завантаження легкового транспортного засобу на платформу з 4-метрової відстані.

На платформі розташовані кріпильні ремені з натяжним ручним пристроєм, які забезпечують автомобілю стійкість при перевезенні, а під час навантаження використовуються опорні гідроциліндри, що полегшують цю процедуру.

Коли необхідний евакуатор?

Сьогодні більшість українських сімей мають в своєму розпорядженні транспортний засіб, але як і будь-яка інша техніка, автомобіль часом виходить з ладу прямо під час руху, а часом стає учасником ДТП. У цьому випадку послуги евакуатора є єдиною можливістю швидко звільнити дорожню смугу і дістатися до найближчого СТО.

Сьогодні послуги евакуатора у Львові надають багато компаній, наприклад, наша - «АСС». Вони працюють цілодобово і готові в найкоротші терміни направити цю спецтехніку в будь-який район міста та за його межі, тому водіям, що потрапили в такі неприємні форс-мажорні обставини, не доведеться довго чекати допомоги.

Компанія «АСС» працює з усіма видами транспортних засобів, а не тільки з легковими автомобілями, тому до їхніх послуг можуть звертатися водії вантажівок і маршрутних таксі.

Прибувши в пункт призначення, екіпаж евакуатора швидко і акуратно зробить навантаження автомобіля на платформу і доставить його за адресою, вказаною в заявці, а там здійснить всі розвантажувальні роботи. Такий професійний підхід до справи дозволить зберегти цілісність аварійного автомобіля і допоможе відновити нормальний рух на дорогах Львова.