Перший в світі евакуатор: історія створення

В даний час застосування евакуаторів для транспортування пошкоджених автомобілів стало звичним явищем. Але до 1916 року цього виду спецтехніки просто не існувало. Однак раніше машини ламалися не менше, ніж зараз, і теж іноді з'їжджали в кювет, а перевозити їх до ремонтних пунктів було великою проблемою. Так тривало до тих пір, поки не був сконструйована перший автомобіль-евакуатор.

Хто винайшов перший евакуатор?

Перший в світі евакуатор був винайдений інженером-конструктором Ернестом Холмсом. Американський винахідник володів невеликою авторемонтною майстернею в місті Чаттануга, штат Теннессі. У 1916 р він створив перший прототип евакуаційної техніки, подальше удосконалення якої дозволило налагодити виробництво цієї спецтехніки спочатку в США, а потім і в інших країнах.

Винахід такого виду техніки стало результатом вирішення проблеми, з якою автомеханік зіткнувся у своїй професійній діяльності: складність транспортування пошкоджених машин в майстерню. Раніше для цього використовувалися канати, колоди і коні, але винахідницька думка Холмса дозволила застосовувати машини для евакуації машин.

Історія створення евакуатора

Коли викладач бізнес-школи Джон Уайтлі подорожував з сином на своєму «Форді», автомобіль з невідомих причин з'їхав з дороги і застряг в неглибокій річці. Професор Уайтлі відразу ж подзвонив своєму учневі Холмсу з проханням допомогти йому витягнути машину. Ернест Холмс і шестеро помічників протягом 8 годин працювали над тим, щоб витягнути застрягле авто.

Після цього випадку автомеханік вирішив, що неодмінно повинен існувати спосіб, що дозволяє спростити витягування і транспортування пошкоджених машин. Винахідливий механік забезпечив свою вантажівку «Кадилак» (1913 року випуску) саморобною лебідкою, за допомогою якої можна було б витягувати автомобілі. Перше випробування виявилося невдалим, так як прорахунки в зміні стійкості привели до того, що машина перекинулася. Але винахідник продовжив роботу: він оснастив вантажівку кронштейнами для рівноваги, підйомним краном і механізмом зі шківом. Нова модель відмінно впоралася із завданням транспортування несправних автомобілів в пункт ремонту.

У тому ж 1916 році Ернест Холмс запатентував свій винахід, а трохи пізніше створив компанію під назвою «Holms Wreckers», що виробляла евакуатори. Він почав продавати їх власникам автомайстерень, тим самим поклавши початок розвитку евакуаторної спецтехніки. В даний час перший евакуатор знаходиться в Міжнародному музеї в місті Чаттануга в штаті Теннессі.

Сучасна евакуаційна техніка

На сьогоднішній день евакуаторна індустрія приносить понад 15 мільярдів доларів на рік. Виробництвом евакуаційної спецтехніки займаються такі великі європейські бренди, як:

  • Mercedes Benz;
  • Volkswagen;
  • MAN;
  • Fiat;
  • Iveco;

інші компанії, що випускають сучасні машини, характеристики яких значно перевершують показники першого в світі евакуатора. Але без «Кадилака» з лебідкою всього цього напрямку просто не існувало б.

На азіатському ринку спецтехніки також є відомі бренди-виробники евакуаторів. Це Hyundai, Isuzu, Foton, Fuso.

Евакуатор був винайдений трохи більше сотні років тому. Але зараз щодня в кожному місті потрібні послуги евакуаторних машин: часто необхідно доставити автомобіль до автосервісу, витягнути з кювету, відвезти пошкоджене авто, яке постраждало в дорожньо-транспортній пригоді, або відправити транспортний засіб на штрафмайданчик.